Çoğu uzman, aynı zamanda amatörler de, Asya'yı (Çin, Japonya, Kore vb.) Dövüş sanatlarının beşiği olarak göstermekte tereddüt etmeyeceklerdir. Ama bu doğru mu? Biz Avrupalıların kendi kahramanlarımız, savaşçılarımız ve şövalyelerimiz olmadı mı?

Dezavantajlı çocuklar ve gençler için dövüş sanatları uygulamaları; aile, okul ve topluluk etkinlikleri bağlamında oyun, spor, yer değiştirme, rekreasyondur. 5-17 yaş grubundaki çocuklar ve ergenler için güncel bilimsel araştırmalar, dövüş sanatları yoluyla yapılan fiziksel aktivitenin temel sağlığı desteklediğini ve geliştirdiğini göstermektedir.
Dövüş sanatları, fonksiyonel kapasiteyi, fiziksel performansları ve kronik hastalıklardan muzdarip hastaların postural kontrolünü geliştirebilen tamamlayıcı stratejiler olarak hareket edebilir. Potansiyel olarak klinik evrimlerini de yavaşlatabilirler. Aslında, dövüş sanatlarının sağlığa etkileri üzerine yapılan çoğu çalışmada olumlu sonuçlar bulunmuştur.

Uygulanan tekniğin açıklaması, teknikteki elemanların tek tek açıklanması ve doğru uygulamalarının bir göstergesidir.

Dövüş sanatlarında, tebrikler, komutlar, pozisyonlar, teknikler ve perküsyon tahtaları, pozisyonlar, çarpıcı teknikler ve el blokları, bacaklar, antrenman yöntemleri, hazırlık sırasında ele alınan yarış terimleri gibi Japon terminolojisi vardır. Ayrıca tekniklerin ve pozisyonların uygulanmasının sözlü bir açıklaması vardır.

Dövüş sanatları, engelli çocuklarla uğraşırken çeşitli nedenlerle özellikle faydalıdır. İlk olarak, Dövüş Sanatları çocukları meşgul eder. Tüm çocuklar doğada eğlencelidir ve Dövüş Sanatları pratiği onları meşgul eder.

İlk başta, adayın cinsiyeti göz önünde bulundurulmalıdır - erkekler ve kadınlar, fiziksel durum ve yaş grupları. Amaç, temel teorik bilgi vermek ve gündelik hayatın en uç durumlarına cevap vermek ve bunlarla baş etmek için pratik beceriler geliştirmektir.

Kadınlardan, yaşlılardan ve engelli bireylerden kullanılabilecek basit Dövüş Sanatları tekniklerinin videoları